Демидівський ліцей
фото гурток

 

Режим Multi: стробоскоп
сучасні портативні фотоспалахи мають режим "Multi", який дозволяє робити за один кадр певну кількість імпульсів. Такий собі справжній "стробоскоп". У реальній практиці цей режим застосовується не дуже часто, але проте за допомогою його можна отримувати цікаві креативні кадри.

У режимі "стробоскопа" (Multi/Repeat) спалах робить множинну кількість імпульсів за один кадр. Відразу виникає питання: яка має бути потужність цих імпульсів, їх кількість і частота?

З потужністю відносно легко - в цьому кадрі її краще виставляти на мінімальному рівні, тому що імпульсів буде багато, і місце зйомки встигне отримати досить світла для нормальної експозиції. Якщо ж буде мало сумарної потужності під час проби - просто її треба збільшувати. Конкретне значення залежить від конкретного місця зйомки і встановленої в камері діафрагми.
А ось з кількістю і частотою трохи складніше. Є така проста формула:
Витримка камери = Кількість імпульсів / Частота (Гц)
Трохи напружимо знання за третій клас і отримаємо дві інші точки відліку :
Кількість імпульсів = Витримка камери х Частота (Гц)
і
Частота (Гц) = Кількість імпульсів /Витримка  Режим Multi фотовспышки                                                                                                                                                  

 

Частота - це величина, яка відповідає за "швидкість" стробоскопа, саме частоту "мерехтіння", вибачте за тавтологію. 1 Гц - спалах ПОВИНЕН спрацьовувати 1 раз в секунду, 2 Гц - 2 рази в секунду, 5 Гц - 5 разів, 20 Гц - 20 разів, 100 Гц - 100 разів. ЗА СЕКУНДУ. ПОВИННА - але не обов'язково БУДЕ, тому що.
Кількість імпульсів задає фотограф при установці.
Т.е., якщо поставити, наприклад, кількість 6 і частоту 1 Гц, то спалах блиматиме 1 раз в секунду 6 разів - 6 секунд на "відробіток". А якщо поставити кількість 6 і частоту 12 Гц, то спалах блимне 6 разів за. правильно - 1/2 секунди! Одно кількість з однією потужністю - але за різний час! А що таке "час" для фотографа і експозиції? Наша витримка!.))
Саме тому при роботі із спалахом в режимі "стробоскопа" (Multi/Repeat) треба пам'ятати, що усі три величини - витримка, кількість імпульсів і частота - абсолютно взаємозв'язані параметри. Тому я і привів формули вище для розуміння, як цей зв'язок відбувається.Создан 14 окт 2018